St. Kunickiego 10a/II, Wrocław 54-616
+48 601 873 147,  +48 575 101 162 
biuro @ ekaltech.pl

 • English
 • Deutsch
 • Русский

Dostawca

rozwiązań
dla przemysłu

Współpraca

z Beckhoff
i InduSoft

Wykwalifikowani

specjaliści z dziedziny
automatyki i IT

Stanowiska laboratoryjne

Mobilne stanowisko laboratoryjne do badań drzwi i okien - cykle huraganowe
  Stanowisko jest rozszerzeniem wcześniej opracowanego układu do badania okien i drzwi (przepuszczalność powietrza, wodoszczelność, obciążenie wiatrem) o cykle huraganowe. W celu uzyskania odpowiednej wartości ciśnienia badawczego układ został rozbudowany o dodatkową pompę Elektror z silnikiem indukcyjnym 7.5 kW.
   Stanowisko jest wykonane w sposób modułowy. Każda z pomp znajduje się w odzielnej mobilnej części stanowiska. Pierwszy z modułów stanowi odwzorowanie podstawowej wersji układu i jest autonomiczny. Taki sposób wykonania zapewnia pełną funkcjonalność zgodną z podstawową wersją i dołączenie drugiego modułu tylko, gdy wymagane jest przeprowadzenie cykli huraganowych.

   Drugi moduł wyposażony jest w pompę, falownik nią sterujący oraz oddzielne zasilanie. Połączenie pomiędzy stanowiskami wykonywane jest za pomocą dwóch kabli. Sterowanie falownikiem umieszonym w module drugim obdywa się za pomocą panelu operatorskiego HMI umieszczonego na na module pierwszym.

   W tym przypadku również na płycie sterowniczej umieszczono komputer kompaktowy, z odpowiednimi wyprowadzeniami, który umożliwia zdalne połączenie ze stanowiskiem oraz komfortowe użytkowanie.

   Nowa wersja stanowiska, poza możliwością przeprowadzenia dodatkowych badań jest również znacznie mobilniejsza, ze względu na zmiany konstrukcyjne. Całość jest lżejsza i niższa. Dodatkowo, panel HMI podnoszony na siłownikach zapewnia wygodne sterowanie i parametryzację prowadzonych badań.
  Mobilne stanowisko laboratoryjne do badań drzwi i okien
   Stanowisko umożliwia prowadzenie testów i kontroli drzwi oraz okien pod kątem:
   • przepuszczalności powietrza,
   • wodoszczelności,
   • obciążenia wiatrem.
   • Wszystkie elementy niezbędne do prowadzenia pomiarów umieszczone są w szafie sterowniczej na kołach, co zapewnia mobilność. W szafie sterowniczej znajduje się pompa Elektror z silnikiem indukcyjnym 7.5 kW, odpowiedzialna za wytwarzanie ciśnienia podczas badań. Dokładną regulację obrotów zapewnia przemiennik częstotliwości ABB ACS580. W szafie sterowniczej zamontowane są również niezbędne czujniki, w tym ciśnienia, przepływu oraz temperatury. Pomiar ciśnienia odbywa się za pomocą przetworników o różnych zakresach, co minimalizuje błąd pomiarowy. Sterowanie zrealizowane jest na urządzeniach Beckhoff.

    Panel operatorski:

    Na drzwiach szafy sterowniczej umieszczono panel dotykowy Beckhoff CP2616, która umożliwia użytkownikowi obsługę stanowiska. Wizualizacja wykonana do stanowiska umożliwia prowadzenie badań z parametrami wprowadzonymi przez użytkownika lub wczytanymi z pliku. Na panelu wyświetlane są wszystkie istotne wartości podczas badania. Z poziomu wizualizacji można również uruchomić pogram podsumowujący uzyskane wyniki oraz klasyfikujący je zgodnie z normą klasyfikacyjną EN 12207. Pod panelem operatorskim znajduje się gniazdo USB, które umożliwia podłączenie do niego myszki wraz z klawiaturą.

    Komputer umożliwiający zdalne połączenie:

    Na płycie sterowniczej umieszczono komputer MSI, który umożliwia zdalne połączenie ze stanowiskiem. Istotne gniazda komputera, takie jak USB, HDMI, Ethernet zostały wyprowadzone na ściany boczne stanowiska, aby zapewnić wygodne korzystanie z komputera przez użytkownika. Na komputerze znajduje się również aplikacja podsumowująca i klasyfikująca wyniki w wersji na PC. Wizualizacja wykonana jest w trzech językach: polskim, angielskim i bośniackim.

    Pozostałe panele:

    Poza głównym panelem sterowniczym na drzwiach stanowiska umieszczono panel umożliwiający sterowanie przemiennikiem częstotliwości ABB. Pozwala to na uruchamianie silnika pompy w formie testowej. Obok umieszczono rejestrator danych MultiCon CMC-99 wyświetlający przepływ, ciśnienie oraz temperaturę.