St. Kunickiego 10a/II, Wrocław 54-616
+48 601 873 147,  +48 575 101 162 
biuro @ ekaltech.pl

 • English
 • Deutsch
 • Русский

Dostawca

rozwiązań
dla przemysłu

Współpraca

z Beckhoff
i InduSoft

Wykwalifikowani

specjaliści z dziedziny
automatyki i IT

Stanowiska laboratoryjne

Mobilne stanowisko laboratoryjne do badań drzwi i okien
  Stanowisko umożliwia prowadzenie testów i kontroli drzwi oraz okien pod kątem:
  • przepuszczalności powietrza,
  • wodoszczelności,
  • obciążenia wiatrem.
  • Wszystkie elementy niezbędne do prowadzenia pomiarów umieszczone są w szafie sterowniczej na kołach, co zapewnia mobilność. W szafie sterowniczej znajduje się pompa Elektror z silnikiem indukcyjnym 7.5 kW, odpowiedzialna za wytwarzanie ciśnienia podczas badań. Dokładną regulację obrotów zapewnia przemiennik częstotliwości ABB ACS580. W szafie sterowniczej zamontowane są również niezbędne czujniki, w tym ciśnienia, przepływu oraz temperatury. Pomiar ciśnienia odbywa się za pomocą przetworników o różnych zakresach, co minimalizuje błąd pomiarowy. Sterowanie zrealizowane jest na urządzeniach Beckhoff.

   Panel operatorski:

   Na drzwiach szafy sterowniczej umieszczono panel dotykowy Beckhoff CP2616, która umożliwia użytkownikowi obsługę stanowiska. Wizualizacja wykonana do stanowiska umożliwia prowadzenie badań z parametrami wprowadzonymi przez użytkownika lub wczytanymi z pliku. Na panelu wyświetlane są wszystkie istotne wartości podczas badania. Z poziomu wizualizacji można również uruchomić pogram podsumowujący uzyskane wyniki oraz klasyfikujący je zgodnie z normą klasyfikacyjną EN 12207. Pod panelem operatorskim znajduje się gniazdo USB, które umożliwia podłączenie do niego myszki wraz z klawiaturą.

   Komputer umożliwiający zdalne połączenie:

   Na płycie sterowniczej umieszczono komputer MSI, który umożliwia zdalne połączenie ze stanowiskiem. Istotne gniazda komputera, takie jak USB, HDMI, Ethernet zostały wyprowadzone na ściany boczne stanowiska, aby zapewnić wygodne korzystanie z komputera przez użytkownika. Na komputerze znajduje się również aplikacja podsumowująca i klasyfikująca wyniki w wersji na PC. Wizualizacja wykonana jest w trzech językach: polskim, angielskim i bośniackim.

   Pozostałe panele:

   Poza głównym panelem sterowniczym na drzwiach stanowiska umieszczono panel umożliwiający sterowanie przemiennikiem częstotliwości ABB. Pozwala to na uruchamianie silnika pompy w formie testowej. Obok umieszczono rejestrator danych MultiCon CMC-99 wyświetlający przepływ, ciśnienie oraz temperaturę.